top of page

ARUBA

ARUBA

2.12.-14.12.24 ja 17.-28.04.25

Lennud + majutus 9 ööd koos hommikusöökidega + transfeer

alates 1750€/inimene

ARUBA

Aruba olles samuti üks Kariibimere väiksematest saartest, mille kuulsaimaks tõmbenumbriks on kindlasti siinsed laiad ja valge liivaga rannad. Palm Beach ja Eagle Beach, kui mainida mõnda neist .

Aruba on iseseisev riik kuuludes nn ABC saarte kooslusesse (Aruba, Bonair ja Curacao, mis kõik olid varasemalt Hollandi Antillid). Siinne kultuur on segu Hollandi, Lõuna Ameerika ja kohalikust. Ametlikud keeled Arubal on hollandi keel ja papiamento, mis on kohalik segu hispaania, inglise, portugali ja hollandi keelest. Kuid pea kõik siinsed inimesed räägivad 4 keelt.

Aruba on suhteliselt väike saar - 32 km pikk ja 10 km lai. Saare sisemaa sisemaa on kõrbelaadse maastikuga, paljude erinevate kaktus liikidega. Rannikul seevastu on mitmeid imekauneid liivarandasid. Ja päriselt ka , siin on ka flamingod. Nende nägemiseks peab aga omakorda tegema väljasõidu erasaartele.

Aruba rikkalik kultuuripärand väljendub mitmekesises köögis, traditsioonilistes festivalides ja kohalikus muusikas.


Mida teha Arubal:

- ühed kaunimad rannad Kariibidel - Eagle Beach ja Palm Beach - valge liivaga rannad ja kristallselge vesi.

- sukeldumine ja snorgeldamine - korallid ja troopilised kalad ning ka merekilpkonnad - parimad kohad selleks on Baby Beach ja Mangel Halto

- surfamine ja kitesurfamine - siin puhuvad püsivad soodsad tuuled just nende tegevuste jaoks.

- Arikoki Rahvuspark - siin on nii kõrbealasid, lubjakivikoopaid ja muistseid petroglüüfe. Ja ka kõrgeim koht Jamanota mägi.

- Sõidud põneval maastikul ATV või jeepiga

- Imelised päikeseloojangu kruiisid

- Pealinna Oranjestadi külastamine - Hollandi koloniaalarhitektuur, värviküllased hooned, elav atmosfäär. Kõndides mööda peatänavat saab proovida ka erinevat tänavatoitu või osta kohalikke suveniire.

- Kasiinod ja ööelu- mitmed glamuursed kasiinod ja ööläbi kestvad elava muusika ja DJ ga tanstuklubid. Palju ööklubisid ja baare on Oranjestadis ja Palm Beachil

- Kohalik kultuur - segu oma mitmekülgsest ajaloost koos kohaliku köögi, muusika ja eluviisiga

bottom of page