top of page

Barbados - Kariibi mere särtskas saar

Barbados- Kariibi mere särtsakas saar . Reisi kuupäevad 16.-27.11.24 ja 18.02.-03.03.25 - lennud+ majutus 12 ööd + taransfer 3450 eur/inimene

Barbados - Kariibi mere särtskas saar

Reisikava
1 Päev 1 /
Väljalend ja saabumine Barbadosele
2 Päev 2
Puhkuse esimene päev Kariibidel, kas rannamõnude nautimiseks või siis uudistades Bridgetowni linna või Saint Lawrence Gapi, mis on piirkond, kus paikneb hulganisti restorane, baare, poode ja ööelu - kõik muidugi oma toredas Kariibi meeleolus.
3 Päev 3
Päeval vaba aeg ja õhtul kuulus Oistini Fish Fry. Reede õhtuti on Kariibi mere selle piirkonna saartel kombeks korraldada nn Fish Fry'd. See on nn tänavapidu, kus pakutakse erinevaid grillitud, praetud jne mereande - mitmesugust kala ja muid söödavaid mereelukaid. Avatud on baarid, mängib Kariibi muusika - Bob Marley ja paljud teised kohalikud hitid. Enamasti on kuskil ka live band, müüakse käsitööd ja kohalikke suveniire. Hea võimalus näha segu kohalikust ja külastajate elust Barbadosel.
4 Päev 4
Võimalus liituda päevase tuuriga Barbadose saarel - saarele tehakse tiir peale, tutvutakse Bridgetowniga, sõidetakse teisele poole saart läbi suhkruroo- jm istanduste ning külastatakse ka Mount Gay rummitehast koos degusteerimisega. Märksõnad on saare ajalugu, kultuur ja loodus. (lisatasu eest)
5 Päev 5
Võimalus minna meretuurile koos snorgeldamisega. (lisatasu eest) Vana aasta õhtu ärasaatmine aastavahetusreisil, kas mõnes mitmetest baaridest - restoranidest või ka rahulikumas meeleolus rannas.
6 Päev 6
Päev puhkuseks
7 Päev 7
Võimalus ühineda meretuurile, kus saab ujuda koos merekilpkonnadega. (lisatasu eest)
8 Päev 8
Võimalus liituda tuurile Harrison Cave'i - suur maa-alune koobas ja Wildlife parki. (lisatasu eest)
9 Päev 9
Võimalus ühineda allveelaeva tuuriga. Allveelaev laskub 30m sügavusele ja 40 min jooksul on võimalik vaadelda veealust elu.
10 Päev 10
Päev puhkuseks
11 Päev 11
Päev puhkuseks või lisategevusteks aastavahetusreisil
12 Päev 12
Päev puhkuseks või lisategevusteks.
13 Päev 13
Hommikul vaba aeg ja pärastlõunal transfeer lennujaama tagasilennuks Tallinnasse.
14 Päev 14
Saabumine Tallinnasse.


Barbados – hellitavalt ka Kariibi mere pärl, on korallisaar Kariibi mere kõige idapoolsemas servas.
Siit leiab nii liivarandu kui ka kaljusemaid mereääri, helesinist Kariibi merd ja troopiliste taimede lopsakust.
Saarele panid nime esimesed hispaanlastest kolonisaatorid 16. sajandil, kui nad siin maabudes kohtasid suuri viigipuid, millede rippuvad õhujuured meenutasid habemeid ja nii nimetasid nad saare Barbadoseks – habemikuks.
Barbados tervitab sind meeldiva troopilise kliimaga, kus valitsevad soojad temperatuurid ja mõõdukas niiskus. Temperatuurid tõusevad harva üle 30 kraadi. Siin valitseb kaks peamist hooaega: kuiv hooaeg (detsembrist maini) toob kaasa päikeselised ja kuivad päevad, kus temperatuurid püsivad vahemikus 28-31 kraadi. Niiskel hooajal (juunist novembrini) on saar rohkem aldis vihmasadudele, kuid need ei kesta tavaliselt kaua. Päikesepaistet jagub aastaringselt ning merevesi on troopilises kliimas alati soe, luues täiuslikud tingimused ranna- ja veemõnude nautimiseks.
Saare ajalugu on küll kohati päris tume, kui siia toodi Inglise kolonisaatorite poolt Aafrikast mustanahalisi orje tööle suhkruroopõldudele. Kuigi Suurbritannia mõju on siin tuntav, tuksub kohalike südametes endiselt Aafrika rütm. Üle 90% elanikkonnast on Aafrika päritolu, kuid saarel elab ka Euroopa ja India kogukondi. Ametlik keel on inglise keel, kuid suur osa kohalikust elanikkonnast räägib Barbadose oma dialekti (kreooli) – Bajan.
Enam kui kolmandik elanikkonnast elab pealinnas ja selle lähiümbruses. Bridgetown on saare süda ja hing, elav keskus väikeste värviliste majadega, kus kaubandus ja tänavaturud eksisteerivad harmoonilises kooskõlas.
Barbadose elanike arv on küll tagasihoidlik (300 000), kuid inimeste süda ja naeratus on siin suur. Barbados pulbitseb elurõõmust, kus muusika ja tants põimuvad igapäevaeluga. Festivalid ühendavad maitseid, rütme ja värve ning toovad kokku nii kogukonnad kui külalised. Crop Over on aasta oodatuim sündmus, mis tähistab saagikoristuse lõppu ning muutub Barbadose karnevaliks. See kuuajane tähistamine toob kaasa värvikirevad paraadid, peod ja elava muusika, luues atmosfääri, mis on täis karnevalihõngu ning lummab nii kohalikke kui külastajaid. Muusika on sügavalt juurdunud Barbadose kultuuris ja calypso on saare hingus, lummav sulam erinevatest kultuuridest, mis kõnetab kõiki meeli.
Barbadose kultuur ja ajalugu on vürtsitatud rummiga, mille jumalik maitse on rikastanud barbadoslaste identiteeti läbi aegade. Siin asub väidetavalt maailma vanim rummitööstus, tänaseni toimiv Mount Gay, mille asutas inglise ärimees Sir John Gay juba aastal 1703.
Peale rummi on Barbados tuntud ka maailmalavadel särava lauljatari Rihanna sünnipaigana. Robyn Rihanna Fenty, nagu teda ametliku nimega tunneme, on muusikamaailma üks suurimaid nimesid. Pealinnas Bridgetownis on isegi tänav tema auks nime saanud – Rihanna Drive.
Barbados on rohkem kui saar, see on elustiil. Rõõmsad Kariibi rütmid, päike ja naeratused inimeste näos on kindlasti see, mis aitab üle elada pika talve.

bottom of page