top of page

Puerto Rico - salsa, vihmamets ja Kariibi rannaelu

PUERTO RICO – salsa, vihmamets ja kariibi rannaelu.

1950€/In

Hinnas lend + majutus San Juani rannaäärses osas + transfer.

Puerto Rico - salsa, vihmamets ja  Kariibi rannaelu

Puerto Rico on kaunis Kariibi mere saar, mis pakub mõnusat segu kultuurist, ajaloost ja troopilisest loodusest. Kariibide muretu elustiil, rütmidest pakatavad tänavad, lopsakas loodus ja imelised rannad, maitsev toit ja pulbitsev ööelu – kui see on midagi, mis tundub põnev, siis lisaks sellele on võimalik lisatasu eest osaleda salsa tundides kohaliku proffessioonalse salsa õpetaja käe all – särtsakust sellel reisil jätkub! Reisil on kaasas ka meie oma reisijuht, et hätta ei jää ka need, kellel hispaania või inglise keel ei ole veel sõbraks saanud . Muusika, tantsimine ja rütmid käivad nagu muuseas siinse elustiili juurde.

Puerto Rico on küll Ameerika Ühendriikide territoorium, mis asub Kariibi mere kirdeosas – Ameerika mõjutusi on mingil määral tunda, kuid domineeriv on siiski kariibilik vibe ja elustiil. Tegemist on saarestikuga, mis hõlmab põhisaart ja mitmeid väiksemaid saari, nagu Mona, Culebra ja Vieques.

Puerto Rico on Küprose suurune saar, mille 3,2 miljoni suurune elanikkond on segu hispaania ja aafrika rahvastest.

Saare pealinn ja ühtlasi suurim linn on San Juan, kus elu keeb igal hetkel

Ajalooline mälestusmärk Castillo San Felipe del Morro ja La Fortaleza kindlused on vanalinna uhkuseks. Paseo de Princesa ehk printsessi promenaad on jalutuskäikude kindel tõmbenumber. Rannad, restoranid ja rikkaliku muusikavalikuga ööelu pakuvad tõelise elamuse.

San Juan ei ole kindlasti mitte ainus elamusi pakkuv koht, vaid saar on koduks ka mitmesugusele elusloodusele. El Yunque on saare kirdeosas asuv troopiline hingematvate vaadetega vihmamets. See on ainus troopiline vihmamets Ameerika Ühendriikide riiklikus metsasüsteemis. El Yunque on koduks paljudele taime- ja loomaliikidele, sealhulgas üle 240 puuliigi, 50 orhideeliigi ning kümnete linnuliikide, roomajate ja kahepaiksete jaoks. Metsas elab ka ohustatud liikide nimekirjas olev Puerto Rico papagoi.Salsa ja muusika

Salsa on Puerto Ricos populaarne muusikažanr. See on kombinatsioon Aafrika, Hispaania ja Kariibi mere rütmidest ja stiilidest. Seda mängitakse sageli pidudel, klubides ja muudel seltskondlikel koosviibimistel. Puerto Rico populaarseimate salsamuusikute hulka kuuluvad näiteks Willie Colón ja Ismael Rivera. Lisaks, kes ei teaks Jennifer Lopezi, Ricky Martinit või Marc Anthony´t – ka nemad on Puerto Rico päritoluga. Ricky Martin pani oma “La Vida loca” lauluga kogu ladina muusika populaarsuse plahvatuslikult kasvama. Ja üks viimaste aastate lemmikuid, Luis Fonsi, kelle “Despacito” on San Juani “La Perla” aguli iseloomuga linnaosale palju tuntust toonud.

bottom of page